MENU
Cennik Rezerwuj online
Wypoczynek All Inclusive Soft Cennik Rezerwuj online

ATRAKCJE

Fascynująca przyroda i wciągająca historia

Urzekająca, dzika natura i rozsiane po całym regionie ślady dziejowej zawieruchy, pamiętające burzliwą historię Pojezierza Drawskiego. Malownicze wzgórza, poprzecinane pasmami brukowanych dróg. Bukowe i dębowe aleje ciągnące się od wioski do wioski. Nieprzeniknione lasy i wstęgi rzek łączące się w sieć kajakowych szlaków. Mozaika setek jezior, skrywających liczne tajemnice. Bajeczne przestrzenie, oferujące niezmącony spokój i bogata oferta turystyczna z nietuzinkowymi atrakcjami dla miłośników aktywnego wypoczynku. Nie sposób opisać wszystkiego, co oferują okolice Strzeszyna. W ten świat warto zanurzyć się na dłużej.

Szczególnie polecamy:

Drawski Park Krajobrazowy

Najcenniejsze zakątki Pojezierza Drawskiego o urozmaiconej rzeźbie terenu, bogatej florze i faunie, nieskażone przez wieki żadną działalnością przemysłową. Bajeczna przestrzeń, w której można wsłuchać się w ciszę i odkryć symfonię dźwięków natury rozgrywaną w otaczających gęstwinach. Drawski Park Krajobrazowy to w sumie 8 rezerwatów, 300 pomników przyrody, prawie 50 najpiękniejszych jezior w Polsce i tysiące półwyspów, z których roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki. Zjawiskowe krajobrazy i możliwość podglądania dzikiej zwierzyny stanowią gratkę dla amatorów fotografii. Liczne szlaki turystyczne to gotowe propozycje na całodniowe rodzinne wyprawy. Urozmaiceniem są zróżnicowane szlaki kajakowe, rowerowe i konne, dzięki którym okolicę można zwiedzać o każdej porze roku, wciąż odkrywając jej nowe oblicza. Obiekty historyczne do zwiedzania  w najbliższej okolicy pochodzą nawet z VIII wieku, okresu przed chrystianizacją Pomorza i zagospodarowaniem okolic Czaplinka przez templariuszy.

Wędkowanie

Jeziora Pojezierza Drawskiego to istny raj dla wędkarzy. W Jeziorach Brody oraz Strzeszyn, na styku których położony jest nasz Dworek najczęściej złowić można leszcza, płoć, okonia, lina i szczupaka.  Łowić można bezpośrednio z pomostu lub z łodzi, którą naszym Gościom użyczamy bezpłatnie. Opiekę nad jeziorami oraz wydawanie odpłatnych zezwoleń na wędkowanie prowadzi Gospodarstwo Rybackie w Czaplinku.

Spływy kajakowe

Urocze jeziora, dziewicza przyroda i krystalicznie czysta woda - wymarzone warunki jakie oferuje spływ kajakowy Piławą. Rzeka ta często porównywana jest do sławnej Krutyni, jednak Piława, niegdyś niedostępna dla turystów zachowała swój dziki i naturalny urok. W górnej części spokojna i wyjątkowo bezpieczna, w dolnej nieco bardziej urozmaicona. Polecamy szczególnie piękny odcinek Zalewów Nadarzyckich.

Od głębokich puszczy, poprzez malownicze jeziora wije się szlak kajakowy nad Drawą, najdłuższą rzeką Pojezierza Drawskiego o długości 186 km. Ten jeden z najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce nosi imię Papieża Jana Pawła II, który kilkakrotnie pływał tu kajakiem, w otoczeniu urokliwych jezior, czystej wody i malowniczych miasteczek. Jego atrakcyjność wynika przede wszystkim ze zmiennego charakteru rzeki – raz szerokiej, w innym miejscu wąskiej, miejscami płytkiej, ba za chwilę zaskakującej swą głębokością. Oferuje przygody zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych kajakarzy.

Trasy rowerowe

W okolicy Starego Młyna ciągną się niezliczone, malownicze trasy i ścieżki rowerowe. Czasem proste, czasem wymagające więcej wysiłku, ale za to oferujące niezapomniane widoki i wspaniałe spotkania. Na dwóch kołach można dotrzeć nie tylko w urzekające, dziewicze zakątki Drawskiego Parku Krajobrazowego, ale także odwiedzić sielskie wioski rozsiane po całym regionie, ukryte wśród pagórków poprzetykanych dolinami jezior, strumieni i rzek. Dla zainteresowanych, przygotowaliśmy szczegółowe opisy wybranych tras rowerowych w okolicy.

Borne Sulinowo - dawna baza militarna

Tereny Pojezierza Drawskiego są niezwykle bogate w pamiątki dziejowej zawieruchy XX wieku. Dziś możemy je odkrywać dzięki wspaniałym przewodnikom, ich doskonałej znajomości terenu i jego historii oraz barwnym opowieściom, które snują podczas zwiedzania. Niezapomnianą przygodą jest zwiedzanie bunkrów i umocnień Wału Pomorskiego i Bornego Sulinowa, “Miasta Widmo” - Kłomino, czy rosyjskich silosów atomowych, skrytych w głębi lasu. We współpracy z grupą “Militarne Borne” możemy także zorganizować Państwu dodatkowe atrakcje, takie jak przejażdżki wozami pancernymi, paintball na byłym poligonie, strzelnica, off road na quadach.

Co roku w okolicach 15 sierpnia w Bornem Sulinowie odbywa się jeden z największych w Europie kilkudniowy zjazd pojazdów militarnych i grup rekonstrukcyjnych połączony z pokazami, festynami i koncertami znanych grup rockowych.

Zabytki

Niesamowitych przeżyć i cennej wiedzy dostarczy zwiedzanie zabytków i ciekawych miejsc w okolicy. W warowni Sławogród koło Czaplinka  można zobaczyć jak wyglądało życie we wczesnym średniowieczu, założyć zbroję i wypróbować swych sił w walce na drewniane miecze. Odwiedziny w ruinach zamku Zakonu Joannitów w Starym Drawsku odkryją szereg historycznych ciekawostek,  podobnie jak tajemnicze kręgi celtyckie w Grzybnicy. Zaskakujących wrażenia czekają na odwiedzających magnetyczną górkę koło Wałcza, gdzie w jednym z kilku miejsc na świecie występuje zjawisko zaburzenia grawitacji. To tylko przykładów z listy ciekawych miejsc w tym bogatym w historię rejonie Polski.

W bliskiej okolicy Strzeszyna znajdują się także:

Najbliższe miejscowości:

Łubowo (5km)
Wieś pomorska założona w XII w.,  z niezmienioną zabudową z końca XIX wieku. Kościół z ołtarzem flamandzkim w stylu Wita Stwosza. W okresie wakacyjnym całodobowy sklep spożywczy, punkt pocztowy. Stacja kolejowa - linia Szczecinek-Szczecin (połączenie z przesiadką na lotnisko w Szczecinie, połączenie do Berlina).

Borne Sulinowo (12km)
W miejscowości do zwiedzania pozostałości po bazach wojskowych Wermachtu i Armii Czerwonej (Najmłodsze miasto w Polsce, zamknięte do początku lat dziewięćdziesiątych XXw ), muzeum militarne, sklep i bar “U Saszy”, oferujący produkty z terenów ZSRR. Plaża i sporty wodne nad jeziorem Pile. Podstawowe sklepy spożywcze, apteka.

Czaplinek (15km)
Miasto założone jako warownia templariuszy w 1291r. Do zwiedzania rynek z muzeum regionalnym, stary kościół w miejscu warowni. Poczta, apteki. Duży ośrodek sportów wodnych na Jeziorze Drawskim. Obok: Sławogród - rekonstrukcja grodziska prasłowiańskiego i ruiny zamku Zakonu Joannitów w Starym Drawsku.

Szczecinek (25km)
Do zwiedzania polecamy kościół z witrażami w stylu Durera, starówka. Miasto położone nad jeziorem. W sezonie największy w kraju wyciąg do nart wodnych. Aquapark czynny cały rok. Kino, apteki, szpital, centra handlowe. Stacja kolejowa i dworzec autobusowy. Wakacyjne pociągi bezpośrednio z Warszawy.

Połczyn-Zdrój (25km)
Miejscowość uzdrowiskowa. Wart obejrzenia zespół uzdrowiskowy z zadbanym parkiem zdrojowym.
Po drodze z Czaplinka przejazd przez urokliwą dolinę z jeziorami morenowymi, tzw. Szwajcarię Połczyńską i “krainę 5 jezior”. Jadąc z Połczyna Zdroju w kierunku Koszalina, w miejscowości Ostre Bardo wart odwiedzenia jest kościół rodzinny rodu von Wolde, pierwszych właścicieli Strzeszyna (XVII w.). Przed kościołem ponad 500-letnia lipa, pod którą odbywały się sądy i która jest w herbie von Wolde.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać…